Skvělý turnaj na okraji Ostravy

O turnaji

V roce 2010 vznikl první nápad uspořádat turnaj pro starší přípravky, který se v roce 2011 také přetavil v první ročník tohoto turnaje. Nejdůležitější pro zahájení tohoto turnaje byl fakt, že hlavní iniciátor nápadu Roman Holiš měl plnou podporu od vedení klubu a také od starosty obce Petřkovic pana Ing. Iva Mikulici.

Účast na první ročník byla hojná, dorazilo 13 družstev. A vyhrálo jej mužstvo z Vřesiny.

Následující ročník už byl za účasti 24 týmů a také se již hrálo na 4 hřištích, oproti dvěma z roku 2011. Vítězem turnaje se stala Povážská Bystrica ze Slovenska.

3. ročník vyhrál Sparta Brno, na druhém místě opět po roce se objevli kluci z Rožnova.

4. ročník byl již za účasti 40 týmů a nejvyšší příčku obsadil klub ze SLovenska, MFK Ružomberok

5. ročník, se už nesl klasicky s přívlastkem dvoudenní turnaj. Účastnilo se jej 53 týmu z České republiky, Slovenska a Polska. Poprvé se u nás představila špička bývalých federálních parnerů Česka a Slovenska. A týmy Sparty Praha se Slovanem Bratislava se utkaly i ve finále, kde se radoval tým z hlavního města Slovenska.

6. ročník vyhrál poprvé zástupce z Polska - Sparta Zabrze

7. ročník ovládl Rakouský celek - Sturm Graz. A doplnil se tak k trojici zemí, která tento turnaj dokázala vyhrát (Česko, Slovensko, Polsko a teď taky Rakousko)

8. ročník  v  dramatickém finále,  vyhrál tým z Kozlovic, který porazil Baník Ostrava na pokutové kopy.

9. ročník ovládl s celkovým skorem 69:12 - Polský výběr Zaglebie Dabrowskie, která ve finálé porazila v penaltovém rozstřelu tým z Hlinska

10. ročník byl poznamenám pandemickou situací ve světě. V původním termínu turnaj nebylo možné z důvodu platných epidemiologických opatření uskutečnit, a tak se pořadatelé rozhodli turnaj uspořádat v omezeném formátu v náhradním zářijovém termínu. Ze 12ti účastníků si nejlépe vedla Karviná a odnesla si vítězství z jubilejního desátého ročníku.

Také loňský 11. ročník se uskutečnil v náhradním podzimním termínu vzhledem k omezením způsobených pandemií COVID-19. 16. října se v Petřkovicích představilo 24 týmů, z nichž si v dramatickém finále odnesl vítězství tým z České Vsi.

Dušan Kašický, člen VV FC ODRA a organizátor turnaje:

Dobrý den, vážení sportovní přátelé, opět po necelém roce se setkáme v našem útulném areálu a dvanáctým dílem navážeme na předchozích jedenáct ročníků tohoto oblíbeného turnaje. Žijeme ve velice nejisté době, přesto je skvělé, že můžeme i letos uspořádat turnaj, který se stal od svého vzniku v roce 2011 již tradičním. A my na to nechceme nic měnit ani v těchto dobách. Naopak se vracím do "předcovidového" formátu, tedy dvoudennímu turnaji se 48 účastníky. Veříme, že i v roce 2022 bude 12. ročník důstojným a přinese mnoho radosti, nadšení z pohybu, zajímavé konfrontace.

LANDEK CUP 2022 - je již 12. ročníkem fotbalového turnaje starších přípravek, který opět bude za účasti max. 48 týmů. Toto sportovní klání se stalo velice prestižní a to nejen u nás, ale i v sousedních státech. Pokračujeme v tradici, a to tak že „amatérské“ kluby hrají s ročníkem z důvodů vyrovnanosti vždy o rok starším než ligové žákovské týmy. Pro tento rok nastoupí hráči ročníku 2011 a mladší a ligové týmy s ročníkem 2012 a mladší. Princip turnaje je, že i hráči neligových klubů se mohou utkat s týmy, které mají fotbalovou akademii a ukázat, že všude jsou dobří fotbalisté. Na závěr vám chci popřát mnoho sportovních zážitku Fair - play hru a ať vyhraje ten nejlepší.

"Turnaj v tomto roce se vrací k dvoudennímu formátu. Bude se hrát na čtyřech hřištích v Ostravě-Petřkovicích. Účast se plánuje na max. 48 týmů."